Test canonical 2

jeż

Białe jeże pigmejskie

Białe jeże pigmejskie w hodowli domowej

Hodowla jeży pigmejskich staje się coraz bardziej popularna ze względu na to, że te zwierzątka są niezwykle urokliwe, wdzięczne a opieka nad nimi oraz obserwacja ich zachowań przynosi wiele satysfakcji. Przed decyzją o zakupie zwierząt, jakimi są białe jeże, należy nabrać wiedzy na temat tego, jak powinno wyglądać ich "mieszkanie", karmienie i dbanie o zdrowie. Warto także zapoznać się ze zwyczajami jeży. O czym pamiętać, decydując się na hodowlę?

Odpowiednie mieszkanie dla jeży - Hodowla jeży pigmejskich

Hodowla jeży pigmejskich wymaga specjalnie przygotowanego terrarium, dlatego też warto znaleźć kontakt z firmą, która ma doświadczenie w jego konstrukcji. Mieszkanie dla jeży musi być przestronne oraz mieć wywietrzniki, które pozwolą na swobodną cyrkulację powietrza. Musi być też zbudowane w ten sposób, by stojąc na podłodze, umożliwiało jeżom swobodne wychodzenie z niego w nocy, ponieważ białe jeże pigmejskie muszą mieć możliwość nieskrępowanych spacerów w porze nocnej.

Również sam zakup zwierząt powinien zostać dokonany w profesjonalnej, zarejestrowanej i cieszącej się renomą hodowli. Dzięki temu można mieć pewność, że do domowej hodowli trafi jeż zdrowy i szczęśliwy.

Hodowla jeży pigmejskich: Karmienie i opieka

Co zaskakujące, podstawowym jedzeniem, jakie jest podawane jeżom powinna być wysokiej jakości karma dla kotów. Na szczęście nie jest to produkt trudny do zdobycie. Co do konkretnych marek, najlepiej poradzić się doświadczonych hodowców jeży. Zwierzęta te są mięsożerne, więc dodatkowo dieta musi być uzupełniania w czyste mięso. Warto podawać jeżom również owoce i warzywa. Od czasu do czasu należy umożliwić stworzeniom uzupełnienie białka poprzez spożycie kupionych w sklepie zoologicznym robaków. Oczywiście kluczowy jest stały dostęp do czystej, chłodnej wody.