Test canonical 2

drozd

Drozd - ptak śpiewak

Słuchanie porannego śpiewu ptaków potrafi nas zrelaksować i odprężyć. To jeden z powodów, dla których warto wstać wcześniej. Śpiew ptaków najdonośniejszy jest właśnie wczesnym rankiem. Każdy gatunek śpiewa w okresie godowym, o charakterystycznej dla niego porze w ciągu roku.

Jednym z największych śpiewaków wśród ptaków jest drozd śpiew.

Jest to ptak śpiewak zamieszkujący największy kontynent na ziemi, czyli Eurazje. Jeżeli chodzi o kolorystykę tego ptaka, to najwięcej ma on na sobie odcienia brązowego. Jego ogon i wierzch głowy jest pomarańczowo - brązowy, natomiast jego spód ciała kremowy, udekorowany brązowymi plamkami. Gniazda buduje zazwyczaj w lesie, w krzakach lub na drzewach. Czasami lokalnie w ogrodach lub zadrzewionych cmentarzach miast i w parkach. Jest monogamicznym, terytorialnym i częściowo wędrownym gatunkiem. Zwykle nie żyje w stadach.

Samce zaczynają śpiewać, gdy powrócą na swój teren rozrodczy. Osobniki mieszkające na obszarze o łagodniejszym klimacie i niemigrujące śpiewają okresowo. Sezon lęgowy zaczyna się wczesną wiosną. W zależności od pogody i temperatury może być to trochę później lub wcześniej.

Jak śpiewa ptak śpiewak?

Ten wspaniały, średniej wielkości ptak śpiewak ma w swoim repertuarze ponad 100 zwrotów i świetnie naśladuje dźwięki, które usłyszy, na przykład dźwięk telefonu. Większość dźwięków jednak zapożycza od rodziców i innych ptaków. Śpiewa zazwyczaj z najwyżej położonych punktów na swoim terytorium. Istotne jest to, że umiejętność tak wyjątkowego śpiewu posiada tylko samiec, choć wyglądem nie różni się od samicy.

Drozd śpiew donośnie i pięknie. Jego umiejętność naśladowania dźwięku ludzkich przedmiotów takich jak na przykład telefon jest fascynująca. Potrafi uczyć się nowych dźwięków i dostosować się do nowych czasów. Drozd śpiew jest dzikim ptakiem, który zachowuje odpowiedni dystans od człowieka i drapieżników w celu ewentualnej ucieczki. Tak, więc możliwość posłuchania jego śpiewu znajdziemy wsłuchując się w dźwięki natury i przyrody.